четвер, 29 грудня 2016 р.

Піла

Останнім часом, часто, ставлять Польщу, як приклад для наслідування. Сьогодні ми подивимося як живе провінційна Польща на прикладі невеликого міста Піла.
1

понеділок, 26 грудня 2016 р.

Вільнюс. Ужупіс.

Це останній пост присвячений мандрівки Балтією. І на останок ми поглянемо на один з найвідоміших районів Вільнюса - Ужупіс.
Ангел Ужупіса - символ кварталу.
1

неділя, 18 грудня 2016 р.

Вільнюс. Загальне.

Вільнюс - столиця і найбільше місто Литви. Загалом в Вільнюсі ми провели декілька днів, проте за цей час так і не спромоглися вибратися до спальних районів, щоб поглянути на звичайне місто. Тож цей і наступні пости будуть стосуватися, радше, центральної частини міста.
18 (2)

пʼятниця, 2 грудня 2016 р.

середа, 30 листопада 2016 р.

Тракай

В 27 км від Вільнюса розташоване невеличке містечко Тракай (5,3 тис чол.) і існувало б воно і далі на мапі нікому не відомим, як би не його минуле. Адже колись це місто відігравало важливу роль в історії країни, а в ХХ ст. стало головною пам'яткою та туристичною принадою Литви.
1

Гайда на прогулянку.

субота, 26 листопада 2016 р.

Каунас. Загальне.

Литва не закінчується тільки на столичному Вільнюсі, або історичному Тракай і досить часто існує велика різниця між столицею та всією країною. Тож один день ми вирішили приділити другому місту країни - Каунасу. Про котрий сьогодні і розповім.
Разом любимо Каунас
38

четвер, 24 листопада 2016 р.

1 вересня в Литві

Досить часто приходилося чути історії в стилі: "нащо потрібно святкувати 1 вересня?", "в ЄС такого свята не існує", "Лінійка 1 вересня - це пережитки "совка"" і в такому стилі. Перший день осені ми зустріли в Литві. Щоб краще зрозуміти, як проходить цей день в країні, ми вирушили до Каунаса - другого міста країни. І сьогодні я розповім як насправді проходить 1 вересня в Литві.
1

вівторок, 22 листопада 2016 р.

Рига. Іманта.


Розуміння стану міста не буде повноцінним без дослідження спальних районів. В Ризі ми відвідали спальний район Іманта. Про який сьогодні розповім.
1

неділя, 20 листопада 2016 р.

середа, 16 листопада 2016 р.

Рига. Загальне.

Рига - столиця і найбільше місто Латвії. Усього в Ризі ми провели півтори доби. Звісно цього часу замало для відчуття міста, проте достатньо для знайомства. З трьох балтійських столиць саме Рига найдружніше налаштована до туристів. Турист знайде велику кількість розваг на будь-який гаманець, різні види сувенірної продукції. Проте блукаючи містом в мене склалося враження, що Рига переживає не найкращі часи. Таке відчуття, що на відміну від сусідів місто не знайшло своє майбутнє і можливо причиною цьому є велика російська діаспора, що тягне місто в минуле та постійно озирається на Росію. Сьогодні ми поглянемо на деякі аспекти життя міста.
DSCN6759


вівторок, 8 листопада 2016 р.

Краєвиди Риги

Цим постом я розпочинаю цикл публікацій про Ригу. Сьогодні ми поглянемо на місто з оглядового майданчика Академії Наук.
01


субота, 5 листопада 2016 р.

Пярну

Автобусом їхати з Таллінна до Риги чотири години. Багато. Тож треба десь зробити зупинку та розім'яти ніжки - подумали ми і глянули на мапу. Вибір невеликий. Лише на півночі Ризької затоки, в 100 км від Таллінну, майоріла назва - Pärnu. Думаю багатьом українцям назва нічого не говорить. Втім, сьогодні Пярну - головний курорт Естонії та четверте за кількістю населення місто країни (40 тис. чол.). Тож гайда знайомитися з курортним містом, коли закінчився туристичний сезон.
1


четвер, 3 листопада 2016 р.

Пельгуранна - спальний мікрорайон Таллінна

Досліджуючи Таллінн звісно хотілося побачити райони де живуть прості городян, а обмеженість часу дозволяла оглянути лише один спальний район. Тож на екскурсію ми відправилися до спального мікрорайону Пельгуранна .
1

субота, 29 жовтня 2016 р.

Таллінн. Кесклінн.

Кесклінн - центральний район Таллінна до його складу входить також і старе місто показане в минулому пості. Тож давайте поглянемо як виглядає центральний район міста.
1

неділя, 23 жовтня 2016 р.

Таллінн. Загальне.

Таллінн - столиця і найбільше місто країни і найпівнічніше місто, котре я відвідав в своєму житті. Сьогодні я поділюся своїми враження про місто.
1

четвер, 20 жовтня 2016 р.

Краєвиди Таллінна

Розпочинаю цикл постів вражень безпосередньо від міст Балтії, котрі відвідав. Першим містом буде Таллінн і сьогодні ми помилуємося його краєвидами.
1


неділя, 16 жовтня 2016 р.

Інтерпайп Сталь

Коли ціни на метал били рекорди, один олігарх вирішив збудувати супермодний сталеливарний завод, проте внєзапно ціни впали і всьо кардинально змінилося. Не дивлячись на кардинальну зміну ситуації завод добудували та відкрили з великим пафосом в 2012 р.. Пройшло чотири роки, в країні все знову кардинально помінялося і я побував на заводі. Далі розповім про свої враження.
Фотографія зроблена з зупинки ГТ, труби не мають жодного відношення до заводу.
1

неділя, 9 жовтня 2016 р.

Міжміське автобусне сполучення в Балтії

В минулому пості ми познайомилися з литовськими залізницями і тоді зазначили, що між країнами відсутнє залізничне сполучення. Сьогодні з цією роллю справляються автобуси та літаки.
1

Тож сьогодні подивимося на міжміське автобусне сполучення.

неділя, 2 жовтня 2016 р.

неділя, 25 вересня 2016 р.

Балтія. Особливості.

000
Джерело 

Середньовічна Англія. Йде війна Червоної та Білої троянд за владу. Дік Шелтон, батько якого був вбитий, воюватиме під прапорами майбутнього короля Англії Річарда III... - це опис сюжету радянського художнього фільму "Чорна стріла", лідер кінопрокату 1985 р.. Фільм знято за однойменною повістю Роберта Льюїса Стівенсона. Через закритість кордонів та неможливість зйомок в Англії, локаціями для фільму слугували: Хотинська фортеця, Таллінн з околицями та естонський острів Сааремаа.
00

Це був непоодинокий випадок коли в СРСР європейські локації знімалися в балтійських республіках. Для багатьох людей того часу Балтія була місцем де можна побачити Європу не покидаючи меж в'язниці народів.
Далі я розповім, як сьогодні живуть балтійські країни.

вівторок, 20 вересня 2016 р.

Україна в Балтії

Мандруючи Балтією було цікаво побачити як представлена наша країна в регіоні.
вул. Львівська в Вільнюсі
00

неділя, 11 вересня 2016 р.

Російська мова і культура в Балтії

Мандруючи країнами Балтії цікаво було побачити в якому стані знаходиться російська мова і культура. Адже в Латвії росіяни складають 27,3%, в Естонії 25,6%, в Литві 4,8% населення. Причому в 2008 р. 59% росіян в Естонії, 25% в Латвії та 12% в Литві заявило про дискримінацію за етнічною ознакою (Джерело). Окрім того російськомовне населення жаліється, що не може російською звертатися до державних органів, отримувати освіту своєю мовою і тому подібне.
Гімназія ім. О. Пушкіна в Каунасі
1

Тож давайте поглянемо як живеться російськомовним в Балтії сьогодні.

пʼятниця, 9 вересня 2016 р.

Балтійський шлях

Двадцять сім років назад, 23 серпня, на честь п'ятидесятиріччя підписання Пакту Молтова-Ріббентропа мешканці Литви, Латвії та Естонії вишукувалися в живий ланцюг від Вільнюса до Таллінна. Саме ця акція надихнула українців 21 січня 1990 р. взятися за руки від Львова до Києва. Вікіпедія

субота, 13 серпня 2016 р.

Канів

Сьогодні в програмі останній пост про мандрівку на Черкащину в червні цього року. І сьогодні ми прогуляємося по Каневу.
8

субота, 6 серпня 2016 р.

Чигирин

Шкільні вчителі з історії розповідали, що деякий час Чигирин був столицею Української держави. Слухаючи їх, в мене виникло бажання побачити столицю раннього нового часу. І от, нарешті, я до нього дістався. Тож сьогодні, ми поглянемо на Чигирин.
1

середа, 27 липня 2016 р.

Суботів

Суботів - невелике село в Центральній Україні. До райцентру усього 15 км. Втім, автобус з райцентру ходить лише декілька разів на день. Проте, це не заважає тисячам туристів їхати аби подивитися на головну пам'ятку села - Іллінську церкву. От і я сюди добрався.
1

неділя, 17 липня 2016 р.

Черкаси. Загальне.

В минулий раз я розповів про те, як виглядають Черкаси в архітектурному плані, а сьогодні розповім про деякі особливості міста. Гайда на прогулянку!
1

неділя, 10 липня 2016 р.

Черкаси. Архітектура

Серед багатьох українців поширена думка, що Черкаси нудне місто і робити там нема чого, причому всі ці люди звісно в Черкасах не були. Я вирішив безпосередньо познайомитися з містом, щоб сформувати свою суб'єктивну думку і розповісти її світу. Тому, сьогодні, ми познайомимося з черкаською архітектурою.
На питання, як виглядають Черкаси досить важко відповісти, тому що в архітектурному плані воно різнобарвне та хаотичне місто. Черкаси виглядають десь так,
4743

понеділок, 4 липня 2016 р.

Запоріжжя. Краєвиди з Млина

Місяць тому відкрив свої двері Loft Млин, користуючись нагодую я також заліз на дах млина, та насолодився прекрасними краєвидами міста, котрі хочу показати і вам.
DSCN4299

понеділок, 27 червня 2016 р.

Дніпро з висоти

1

Найкраще Дніпро виглядає з висоти, тоді майже непомітні проблеми міста. В цей раз я викарбкався на оглядовий майданчик, що розташований на 18 поверху Менори. Звідси місто можна розглядати годинами і сьогодні я покажу його вам.

середа, 22 червня 2016 р.

Дніпро

В цьому місті я буваю настільки часто, що навіть міг би його назвати своїм другим домом. Втім усе одно кожен раз відкриваю щось нове. Сьогодні в нас буде невеличка екскурсія містом
01

четвер, 16 червня 2016 р.

Івано-Франківськ

Місто, що народило цілу плеяду українських письменників не може бути не цікавим - вирішив я. Тому будучи у Львові вирушив на один день до Івано-Франківська.
1

Сьогодні я вас запрошую подивитися на Івано-Франківськ моїми очима.

понеділок, 13 червня 2016 р.

Львів. Погляд зверху.

1_hf

На відміну від багатьох міст країни Львів має вагому перевагу. В різних кінцях центру розташовані оглядові майданчики з котрих можна помилуватися містом. Сьогодні ми поглянемо на Львів з цих трьох майданчиків розташованих в Ратуші, Костьолі та на Замковій горі.

субота, 4 червня 2016 р.

Личаківський цвинтар

Личаківський цвинтар мабуть найвідоміше кладовище України. Ховати тут почали ще у XVIII ст.. Кожен турист, що відвідує Львів вважає за необхідне прогулятися цвинтарем, покласти квіти біля могили якоїсь відомої особи. Звісно я будучи у Львові не пройшов повз і теж прогулявся серед могил. Отже запрошую на коротеньку прогулянку цвинтарем
1

понеділок, 30 травня 2016 р.

Из рубрики "Их нравы!". Вып.5

Сегодня у нас прекрасная дореволюционная аналитика экономической зависимости Германии накануне Первой мировой войны. Как видим, спустя 100 лет Россия также считает свою сырьевую экономику более лучшей чем у развитых стран
DSCN2876
По ссылке в большем размере для удобства чтения https://flic.kr/p/Hphrvy
Русская правда 22 июля 1914 года

неділя, 22 травня 2016 р.

Львів. Враження. Частина 2.

1_hf

Нещодавно я розповідав про свої враження від поїздки до Львова, сьогодні я їх продовжу

вівторок, 17 травня 2016 р.

Львів. Враження. Частина 1.

Десять років назад я вперше захотів відвідати Львів, втім кожен раз коли в мене виникало таке бажання одразу поставали якісь першочергові справи, що відкладали мандрівку. Втім в цьому році все ж таки відбулося моє знайомство з містом. Вражень зі Львова я привіз багато, тому сьогодні розпочну розповідь про Львів яким побачив його я.
1_hf

середа, 4 травня 2016 р.

Запорожье - город, в котором хочется жить! Вып.2

Каждый раз возвращаясь из путешествий я прогуливаюсь Запорожьем, чтобы сравнить родной город с другими. И, как правило, сравнение выходит не в пользу Запорожья. Бесспорно, нам еще далеко до Омска, но мы уверенно к нему приближаемся. Сегодня я решил пройтись после работы. Раньше я уже делал такой репортаж, но видимо надо делать не один репортаж, а целую рубрику: Запорожье - город, в котором хочется жить!
Наилучшей характеристикой города является это граффити оставленное неизвестным автором на одной из запорожских стен

субота, 30 квітня 2016 р.

вівторок, 19 квітня 2016 р.

Из рубрики "Их нравы!". Вып.4

Сегодня небольшая заметка из газеты "Рада" про будни села Камышеваха
Стражники
DSCN2694 
Рада, 1911 год.

середа, 13 квітня 2016 р.

Дніпродзержинськ

01_hf
Неподалік від міста Петра, вище по течії Дніпра, розташоване місто Фелікса. Більшості це двохсот тисячне місто відоме лише завдяки авіакатострофі 1979 р. та аварії трамваю 1996 р.. Втім воно відіграло не останню роль в житті деяких відомих людей. Тут народився Брежнєв та Ярош, навчався Назарбаєв та Буряк. Останній ще й народився в сусідньому селі Курилівка і в свої 14 років міг на власні очі бачити авіакатастрофу 1979 р.. По одній з версії краєвидами тоді ще села Кам'янське надихнувся Купрін для написання оповідання "Молох". Це місто розташоване на берегах Дніпра, в ньому є металургійний комбінат, гребля та трамваї. Можливо так виглядав би і Запоріжжя, якби не отримав статус обласного центра в 1939 р.. Гріх було не відвідати таке місто. Отже сьогодні в нас в меню Дніпродзержинськ, гайда на прогулянку.

понеділок, 14 березня 2016 р.

Из рубрики "Их нравы!". вып.3

Продолжаем нашу постоянную рубрику "Их нравы!". Сегодня небольшой эпизод из жизни Александровска

DSCN2601_hf
Русская правда 1914 год