
Показ дописів із міткою релігія. Показати всі дописи
Показ дописів із міткою релігія. Показати всі дописи
неділя, 12 жовтня 2014 р.
Бердянськ. Кірха
Я продовжую рекламувати Бердянськ, як місце літнього відпочинку та розповідаю про місцеві пам'ятки, котрі маловідомі широкому загалу. В минулий раз я розповідав про колишн чоловічу гімназію. Сьогодні розповім про німецьку кірху.


пʼятниця, 1 серпня 2014 р.
середа, 9 липня 2014 р.
середа, 30 квітня 2014 р.
Євпаторія. Частина 4. Текіє дервішів
В Євпаторії є єдиний в Криму мусульманський монастир («обитель дервішів») XV—XVI ст. Про дервішей я дізнався вперше тільки в Євпаторії, до цього про них навіть ніколи і не чув. Мабуть не тре було прогулювати пари з релігієзнавства в університеті.
Де́рвіш (перс. درویش «жебрак») — мусульманський чернець-жебрак, особливий стан у мусульманських суспільствах.
Життя дервішів минало у постійних молитвах і блуканні світом. Особливістю стану дервішів було те, що їм не вільно було володіти майном, якщо у дервіша з'являлися статки і майно, він мав їх витратити або роздати. Дервіші жили зі старцювання. Ревні мусульмани зобов'язані були нагодувати і прихистити дервіша, адже дервіш ніс слово Корану, і допомога дервішу вважалася богоугодною справою. За таку допомогу дервіш міг «відплатити» молитвами за свого благодійника.
Час від часу дервіші збиралися разом для проведення спільних молитов і постів. У таких випадках вони жили у текіє (обителях) під наглядом шейха.
Так про них каже вікіпедія.
До їнього монастирю теж потрапили чисто випадково, в плани наші він не входив. Отже сьогодні я трошки розповім про Текіє дервішів в Євпаторії

Де́рвіш (перс. درویش «жебрак») — мусульманський чернець-жебрак, особливий стан у мусульманських суспільствах.
Життя дервішів минало у постійних молитвах і блуканні світом. Особливістю стану дервішів було те, що їм не вільно було володіти майном, якщо у дервіша з'являлися статки і майно, він мав їх витратити або роздати. Дервіші жили зі старцювання. Ревні мусульмани зобов'язані були нагодувати і прихистити дервіша, адже дервіш ніс слово Корану, і допомога дервішу вважалася богоугодною справою. За таку допомогу дервіш міг «відплатити» молитвами за свого благодійника.
Час від часу дервіші збиралися разом для проведення спільних молитов і постів. У таких випадках вони жили у текіє (обителях) під наглядом шейха.
Так про них каже вікіпедія.
До їнього монастирю теж потрапили чисто випадково, в плани наші він не входив. Отже сьогодні я трошки розповім про Текіє дервішів в Євпаторії

неділя, 2 лютого 2014 р.
Полтава. Церкви
В цей зимовий вечір я повернуся в травневу Полтаву і сьогодні коротенько оповім про її церкви тим самим завершу огляд міста.
Полтава фотогігієнічне місто особливо в контексті релігії. І наш коротенький огляд розпочнемо з головної домінанти міста. Над нижньою частиною міста, котра називається Підмонастир'я, височіє Монастирська гора, на котрій само собою розташований Хрестовоздвиженський монастир збудований у 17 столітті.

Підписатися на:
Дописи (Atom)

